Natrętne myśli o piciu

Mam natrętną myśl, ze musze napic się napoju. Jak sie jej pozbyć? Ignorowac, czy co?

Witam. Trudno powiedziec na ile jest to natręctwo a na ile ludzka potrzeba ugaszenia pragnienia. Może lepsza byłaby bezpośrednia konsultacja ze specjalistą.
Magdalena Brabec

Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze

Nie można po tak skromnym opisie niczego powiedzieć. Być możę ma pan natrętne myśli bo jest spragniony, przyjmuje za mało płynów. Wtedy takie myśli są jak najbardziej pożądane i potrzebne. Być możę jest to rodzaj uzależnienia, może się uzależnić od np. coca coli. Może to też być objaw cukrzycy i większego zapotrzebowania na płyny. Może to objaw nerwicy. Można dalej wymyślać by teori. Nie sposób powiedzieć co może pan zrobić, nie sposób powiedzieć czy pozbywanie się tej myśli może być dla pana zdrowe.
Beata Szymik

Witam
jeśli takie myślenie pojawia się nawet wtedy kiedy nie czuje Pan pragnienia warto starać się przekierować swoje myślenie na inny temat ( ciekawy, przyjemny, ). Na początku może Pan odczuwać nieprzyjemne napięcie, które jednak minie. Ważne jest, aby to robić systematycznie.
pozdrawiam
Ludmiła Kulikowska Kubiak