Nauka chodzenia u dziecka a wykrycie płaskostopia

Czy małe dziecko, które chodzi dopiero od 3 mcy, może mieć płaskostopie? Jak je rozpoznać?

Szanowna Pani,
Każde dziecko do około 5-6 roku życia ma płaskostopie podłużne. Objawia się ono brakiem wysklepienia stopy od strony przyśrodkowej. Jest to fizjologia i jeśli nie towarzyszą temu inne objawy nie wymaga ono leczenia.

Pozdrawiam,
Dr n.med. Paweł Kołodziejski
chirurg stopy
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu