Nauka spania w łóżeczku 4-miesięcznego dziecka

witam jak nauczyc dziecko 4 miesieczne spania w nocy w swoim łużeczku do tej pory spało z nami w łużku.

Witam. Pierwsza najistotniejszą rzeczą jest to, aby zrobić to jak najwcześniej. Najlepiej zacząć już dziś. Im dłużej dziecko śpi z rodzicami tym trudniej go odzwyczaić. Dziecko na początku swojego życia poznaje świat taki jaki my mu tworzymy. To jest dla niego norma. Jeśli więc dziecko przez długi okres śpi z rodzicami tzn że tak jest wszędzie, tak po prostu ma być. Dlatego kiedy nagle dostaje sygnał i rodzice chcą aby dziecko już szło do swojego łóżka jest to dla niego coś innego, odbiegającego od normy. Może wtedy czuć się odrzucone. Pani dziecko ma 4 miesiące więc jest to wiek w którym nie powinna Pani mieć większych problemów z przyzwyczajeniem dziecka do spania u siebie. Proponuje zacząć od kładzenia dziecka w jego łóżku w ciągu dnia. Następnie przejść do jego usypiania w nocy. Może troche płakać, ponieważ będzie tęsknił za Panią. Natomiast może Pani być z nim dopóki nie uśnie. proszę mu czytać, lub po prostu mówić do niego szeptem, żeby wiedział, że jest Pani koło niego. Z czasem przyzwyczai się do swojego łóżeczka.