Nawracająca grzybica pochwy w 26. tygodniu ciąży

Jestem w 26 tyg. ciąży.Mam przewlekłą,nawracającą grzybicę pochwy(również przed ciążą).W czasie ciąży przyjmowałam 3 razy globulki Pimafucin,bezskutecznie.Na ostatniej wizycie poprosiłam o wymaz i posiew,lekarka nie zrobiła tego,tylko przepisała Macmiror Complex 500.Podobno może być przyczyną obumarcia płodu,czy to prawda?Czy lek też jest bezpieczny w ciązy?Przyjmuje globulki 12 sztuk.Prosze o szybka odp. Z góry dziękuje.

Szanowna Pani!

Macmiror complex jest bezpieczny w 2 i 3 trymestrze ciąży..Niestety grzybica jest jedną z najczęściej występujących infekcji pochwowych w ciąży-niestety czasami wymaga leczenia przez prawie całą ciążę. Niemniej jednak myślę,że zasadne jest pobranie posiewu bakteriologicznego i w kierunku grzybów, aby precyzyjniej ustalić leczenie.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka