Nawracające infekcje intymne: czy bakteria w moczu może być przyczyną?

Witam. Mój problem jest następujący. Kilka miesięcy temu zrobiłam cytologię i wyszedł zły wynik (grupa II/III). Mam nawracające zapalenie pochwy (objawy to upławy i rzadko odczuwany świąd - objawy te są bardzo rzadko odczuwane). Ginekolog przepisał mi leki na bakterie i grzyby, które przyjmowałam około miesiąca i które mi nie pomogły. Następnie zrobiłam posiew na bakterie i grzyby i nic nie wykryto. Zrobiłam też test na DNA HPV i też nic nie wykryto, a wynik cytologii wychodzi cały czas zły (stan zapalny). Ostatnio robiłam posiew moczu i wyszło, że mam bakterie escherichia coli. Na ostatniej wizycie u ginekologa stwierdzono, że infekcje pochwy mogą być spowodowane wirusem HSV. Lekarz nie zalecił żadnych badań, tylko przepisał lek na opryszczkę płciową. Moje pytanie jest następujące, czy taki stan może świadczyć o tym, że mam tego wirusa? Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania? Jeżeli to nie opryszczka, to co może być przyczyną infekcji? Czy bakteria w moczu może być przyczyną? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Witam serdecznie.
Ze względu na budowę anatomiczna kobiet stany zapalne układu moczowego mogą się przyczyniać do infekcji dróg rodnych i na odwrót.
Zakażenie wirusem HSV wiąże się zwykle ze świądem oraz pieczeniem. Pojawia się też uczucie napięcia skóry. Następnie pojawiają się bolesne pęcherzyki wypełnione płynem.
Lekarz dokonuje rozpoznania opryszczki narządów płciowych zarówno na podstawie jej widocznych objawów, jak również informacji o prowadzonym życiu seksualnym. Zdobytą wiedzę potwierdza badaniem fizykalnym. Raczej małe prawdopodobieństwo,że właśnie to zakażenie jest przyczyną Pani dolegliwości. Proponuję powtórzyć posiew z pochwy.
Pozdrawiam.