Nawracające ostre zapalenie zatok

Dzień dobry.Mam 35 lat.Od trzech lat ,co roku choruję na ostre zapalenie zatok.Za każdym razem zmuszona jestem iść do lekarza ,ponieważ objawy są bardzo dokuczliwe,a temperatura wzrasta do 38 stopni.Lekarz zapisuje antybiotyk i zawsze wybieram go do końca.Zauważyłam również,że często na długo przed zapaleniem zatok mam alergiczny nieżyt nosa,mam również stwierdzoną ątopię.Czy jest jakiś lek lub szczepionka,która mogłaby sprawić ,że mój coroczny koszmar się skończy? Jestem wykończona.Dziękuję.

Witam serdecznie.
W przypadku nawracających zapaleń zatok o ciężkim przebiegu można rozważyć leczenie operacyjne bądź endoskopowe (poszerzenie ujść zatok, przywrócenie ich drożności). Przed kwalifikacją do takiego zabiegu niezbędna jest jednak dokładna diagnostyka obrazowa (tomografia komputerowa) i konsultacja laryngologiczna.