Nawracające stany zapalne układu moczowego

Witam! Mam 36 lat. Od ponad 3 lat mam problemy z układem moczowym. Przejawiały się one głównie nagłymi stanami zapalnymi (gorączka około 40 stopni, bóle stawów, ogólne osłabienie, pieczenie przy oddawaniu moczu). Wcześniej nawracały one dużo wolniej raz na pół roku, natomiast teraz od dłuższego czasu ból nie ustaje. Do tej pory cały czas lekarze leczyli mnie pod kątem zapalenia dróg moczowych (co dziwne, bo w badaniu moczu, prawie zawsze nic nie wychodziło oprócz podwyższonych leukocytów). A teraz do sedna. Okazało się jednak że problemem było nawracające zapalenie jądra. 2 tygodnie temu dostałem silnego bólu prawego jądra, ból w pachwinie oraz opisane wcześniej objawy. Dodatkowo pojawiła się krew w nasieniu. Lekarz stwierdził (bez żadnych badań), że grozi mi amputacja jądra. Obecnie kończę brać Xyvelam i mam teraz pytanie. W jaki sposób lekarz powinien stwierdzić jakie dalej leczenie powinienem mieć? Czy powinienem po prostu poczekać z wizytą u urologa (terminy dopiero po nowym roku, a prywatnie urolog bez badań i tak mi nic nie powie nowego) czy zrobić posiew nasienia? A może powinienem zrobić inne badania? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

W chwili obecnej radziłbym po leczeniu Xyvelanem wykonać kontrolne badanie ogólne moczu (w przypadku złego wyniku badania dodatkowo posiew moczu) oraz także badanie ogólne nasienia (w przypadku nieprawidłowego oczywiście też posiew). Z tymi wynikami należy skonsultować się z urologiem. On po analizie wyników badań oraz badaniu bezpośrednim zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty