Nawracające występowanie AZPP

Witam Od 5 lat choruję na AZPP. Nie znam przyczyny choroby. Choroba z każdym rokiem nawraca i postępuje, byłam leczona encortonem przez ostatnie 3 lata. W badaniach na przeciwciała precipitujące otrzymałam wynik dodatni na: erwinia herbicola, candida albicans, acinetobacter calcoaceticus. Ostatnio zauważyłam gorsze samopoczucie po kontakcie z mąką pszenną. Czy erwinia herbicola może występować w mące? Czy zwykłe używanie mąki w domu może powodować moją chorobę?

Witam. Podane drobnoustroje jak najbardziej mogą występować w mące i powodować zaostrzenia choroby. Proszę pozostać pod stałą opieką alergologa/pulmonologa.