Nawracające zaczerwienienie oczu

Dlaczego kiedy się budzę mam czerwone oczy potem to mija i wieczorem wraca

Renata GrzechociĹska

Witam.
Problem czerwonych oczu może być spowodowany wieloma czynnikami. Najzwyklejszą przyczyną może być zmęczenie, za mała ilość snu, za dużo czasu spędzanego przed komputerem, czytanie przy słabym oświetleniu. Jednak objaw ten może występować podczas alergii, zapaleń spojówek, noszenia soczewek kontaktowych. Dokładniejszą diagnostykę może przeprowadzić okulista, który Pana zbada.
Pozdrawiam