Nawracające zapalenie cewki moczowej

Witam, potrzebuję rady. Jestem obecnie za granicą i podejrzewałam u siebie zapalenie pęcherza - chodzę do łazienki dosłownie co chwilę, boli mnie podczas oddawania moczu i ogólnie mam okropne swędzenie, wręcz nie do wytrzymania. Byłam u lekarza, stwierdził infekcję i przepisał leki. Zostało mi ich niewiele. Jedyne co przeszło to ból przy oddawaniu moczu, częstomocz i swędzenie pozostało. Czy to może być zapalenie cewki moczowej? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. :)

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam! Tak jak Pani pisze, może to być zapalenie cewki moczowej. Choroba ta objawia się swędzeniem ujścia cewki, bólem przy oddawaniu moczu, ropomoczem i przymusem częstego oddawania moczu. Niekiedy dodatkowo występują upławy, bóle brzucha, nudności, złe samopoczucie i rozdrażnienie. Rozpoznanie choroby potwierdza się wykonując wymaz z cewki moczowej. Leczenie polega na antybiotykoterapii azytromycyną lub ofloksacyną. Jeśli posiew wykaże zakażenie rzeżączką leczenie opiera się na podaniu cyprofloksacyny. Zapalenie pęcherza raczej bym wykluczył, ponieważ poza powyższymi objawami, występuje w nim ból i tkliwość w okolicy nadłonowej, krwiomocz i nietrzymanie moczu. W leczeniu wykorzystuje się trimetoprym, kotrimoksazol lub cyprofloksacynę. Leczenie trwa trzy dni. W obu przypadkach nie jest zalecane wykonywanie badań obrazowych. Zakażenia dróg moczowych u kobiet niestety mają tendencję do nawrotów. Najczęściej związane są z aktywnością seksualną. Objawy pojawiają się po 4-14 dniach od stosunku z zakażonym partnerem. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty