Nawracające zapalenie cewki moczowej

Witam, potrzebuję rady. Jestem obecnie za granicą i podejrzewałam u siebie zapalenie pęcherza - chodzę do łazienki dosłownie co chwilę, boli mnie podczas oddawania moczu i ogólnie mam okropne swędzenie, wręcz nie do wytrzymania. Byłam u lekarza, stwierdził infekcję i przepisał leki. Zostało mi ich niewiele. Jedyne co przeszło to ból przy oddawaniu moczu, częstomocz i swędzenie pozostało. Czy to może być zapalenie cewki moczowej? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. :)

Witam! Tak jak Pani pisze, może to być zapalenie cewki moczowej. Choroba ta objawia się swędzeniem ujścia cewki, bólem przy oddawaniu moczu, ropomoczem i przymusem częstego oddawania moczu. Niekiedy dodatkowo występują upławy, bóle brzucha, nudności, złe samopoczucie i rozdrażnienie. Rozpoznanie choroby potwierdza się wykonując wymaz z cewki moczowej. Leczenie polega na antybiotykoterapii azytromycyną lub ofloksacyną. Jeśli posiew wykaże zakażenie rzeżączką leczenie opiera się na podaniu cyprofloksacyny. Zapalenie pęcherza raczej bym wykluczył, ponieważ poza powyższymi objawami, występuje w nim ból i tkliwość w okolicy nadłonowej, krwiomocz i nietrzymanie moczu. W leczeniu wykorzystuje się trimetoprym, kotrimoksazol lub cyprofloksacynę. Leczenie trwa trzy dni. W obu przypadkach nie jest zalecane wykonywanie badań obrazowych. Zakażenia dróg moczowych u kobiet niestety mają tendencję do nawrotów. Najczęściej związane są z aktywnością seksualną. Objawy pojawiają się po 4-14 dniach od stosunku z zakażonym partnerem. Pozdrawiam