Nawracające zapalenie ucha u 3-latki a podejrzenie zapalenia migdałków i brak apetytu

witam.corka 3l ma w tym miesiacu 3 raz zap.ucha,teraz narzeka na prawe i lewe, za pierwszym razem ant. amoxicilin teraz mamy inny poniewaz miala rowniez powiekszone migdalki,jeszcze go nie skonczylismy a infekcja wrocila. z kazda infekcja jest wysoka temp,przy mocnym kaszlu wymioty.dodam ze corka ma b slaby apetyk(kiedy jest zdrowa)ciezko aby jadla normalne posilki, najwiekszym problemem to,to ze czesto gryzie sobie usta i powstaja jej jakby rany,czy to moze byc powodem czestych infekcji uszu ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią częste przygryzanie warg oraz słaby apetyt zdecydowanie nie są przyczynami nawracającego zapalenia uszu u dziecka. Jeśli jednak zapalenie uszu nawraca powinna się Pani skonsultować ze specjalistą otolaryngologiem dziecięcym.