Nawracające zapalenie układu moczowego u 4-latki

Dzień dobry.Moja córka choruje od maja 2014 na nawracające ZUM.Była 2 razy w szpitalu ,cały czas jest leczona i wyniki są bardzo złe nadal.czy wzwiazku z leczeniem moge sie starac o zasilek pielegnacyjny i jak tak to jak to zrobic?córka ma 4lata.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

zasiłek pielęgnacyjny przysługuje

- niepełnosprawnemu dziecku,
- osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności,
- osobie, która ukończyła 75 lat.
Może się Pani starać jeśli dziecko otrzyma orzeczenie o niepełnosprawności.

Pozdrawiam.