Nawracające zmiany skórne, wysypki oraz czerwone plamki w zgięciach kolan i łokci u 5-latki

Dzień dobry, moje 5-letnia dziewczynka od małej zawsze miała problemy skórne, pierwsza wysypka w w ok.7 tyg. życia, później sucha skóra. Od trzech miesięcy na wewnętrznej stronie ud oraz w zgięciach kolan i łokci pojawiły się czerowne plamki. Alergolog przepisał xyzal, kąpiel w emolientach i krem. To wszystko tylko delikatnie zmniejszyło objawy po miesiącu. Co to może być i gdzie szukać pomocy?

Prawdopodobnie to alergia pokarmowa. Zastosowane leczenie to leczenie objawowe. Zapewne alergolog wspomniał o obserwacji diety i próbie wyeliminowania pokarmu, po którym zmiany się zaostrzaja. Jezeli nie , to należy tak postępować. Przy braku możliwosci zidentyfikowania w ten sposób alergenu, bedzie trzeba wykonać testy alergiczne.

Witam,

objawy wskazują na atopowe zapalenie skóry.
Pomocy należy szukać u dermatologa i alergologa.

Oprócz zaleceń alergologa proponuję:
1. kąpiel w krochmalu
2. nawilżanie powietrza w pokoju gdzie dziecko śpi
3. temp. w pokoju dziecka nie więcej niż 21^C
4. unikanie kontaktu ze zwierzętam
5. pokarm bebilon pepti lub nutramigen
6. smarowanie emolientami 5xdziennie
7. kąpiel co 2-3 dni w niezbyt ciepłej wodzie

Pozdrawiam