Nawrót grzybicy skóry

Witam! Obecnie leczę grzybicę skóry, otrzymałam od dermatologa crem travacort, tabletki trioxal i zyx. Zmiany super znikają, jest ich juz tylko niewiele na obrzezach obszernej wczesniej zmiany, stosuje leczenie od 7 dni. Wczesnie leczono mnie masciami sterydowymi ktore nie działały, czy po tym leczeniu zmiany zostana całkowicie wyleczone?troche wywsypki jeszcze jest,Skóra w tym mijscu(pośladki)jest strasznie szorstka, czy zregeneruje sie? czy bedzie trzeba innej maści? I jak sie ustrzec nawrotu?

Witam! Przyjmowane przez Panią preparaty to typowe leki przeciwgrzybicze, które powinny doprowadzić do całkowitego wyleczenia zakażenia. Podczas ich stosowania i bezpośrednio po trzeba dbać o optymalne nawilżenie skóry. Jeśli chodzi zaś o profilaktykę nawrotów to przede wszystkim należy dbać o prawidłową higienę skóry oraz unikać sytuacji doprowadzających do spadku odporności (uboga dieta, częstsze infekcje, niedobór witamin).