Nawrót przepukliny pachwinowej i przepuklina pępkowa oraz obniżona macica a zdrowie kobiety w ciąży

witam. mam jeszcze watpliwosci i prosilabym o porade chirurga czy przepukliny pachwinowa ktora sie nawrocila zaraz po zabiegu i pepkowa oraz obnizona macica ma wplyw na zdrowie kobiety w ciazy?pytam poniewaz usunelam ciaze z obiektywnego punku widzenia ale tylko ginekologa ale chcialabym zapytac jeszcze chirurga poniewaz mam straszne watpliwosci wiem ze powinnam isc tez do chirurga ale za szybko sie wszytko toczylo.dziekuje

Na pewno przebieg ciąży będzie utrudniony i ryzyko związane z powikłaniami bardzo duże, ale przepukliny oraz obniżona macica raczej nie powinna być wskazaniem do usunięcia ciąży. Oczywiście decyzję tylko i wyłącznie w tej sprawie może podjąć ginekolog (głównie chodzi tu o obniżoną macicę), a nie chirurg.