Nawrót torbieli jajnika po usunięciu

Dwa tygodnie temu przeszłam operacje usunięcia torbiel na prawym jajniku. Operacja się udała, wyniki są dobre, jednak gdy poszłam dzisiaj na wizytę kontrolną lekarz wykrył znów na tym samym jajniku mała torbiel. Przepisał mi Duphaston i kazał brać lek dwa razy dziennie. Skąd ta torbiel? I czy to normalne że 2 tyg. po operacji pojawiła się nowa torbiel?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli torbiele mają podłoże hormonalne, jak najbardziej mogą nawracać. Proszę zatem postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.