Nawrót torbieli w piersi

Witam. Rok temu byłam poddana zabiegowi wycięcia torbieli. Pojawiły się znów- w tym samym miejscu, w operowanej piersi.Znów się rozrastają i bola...Czy znów przede mną kolejny zabieg, czy tylko biopsja i odbarczenie? Dodam, iż w poprzednim wypadku, biopsja nie w wchodziła w rachubę, ze względu na zbyt gęsty płyn wewnatrz torbieli, a takze na to, iż zbyt zniekształcała mi pierś... Co robić?

Wycinanie torbieli nie jest często stosowaną metodą, ponieważ może doprowadzać do powstawania blizn i w konsekwencji pojawiania się nowych torbieli, z czym właśnie mamy do czynienia w Pani przypadku. Jeżeli torbiele sa bolesne uciążliwe, to celowe może być odbarczenie metodą punkcji.