Nawrót zaburzeń lękowych i przeżyć związanych z traumą

Dzień dobry, od kilku lat uczęszczam na psychoterapię w nurcie psychoanalitycznym. Zwróciłam się o pomoc do specjalisty, gdyż objawy somatyczne po wydarzeniu traumatycznym oraz napady paniki nie pozwalały mi normalnie funkcjonować. Teraz-niby jestem już dalej, niby siebie lepiej rozumiem. Tików było coraz mniej,radziłam sobie z lękiem. Po takim czasie, nawrót. Wszystkiego x2. Traumę, która to spowodowała przeżywam na nowo i mocniej. Czuję, że relacja terapeutyczna się wyczerpała. Co teraz?

Zalecam konsultację psychiatryczną oraz włączenie do leczenia podstawowego terapii psychologicznej w nurcie behawioralno-poznawczym lub/i udział w grupie wsparcia z osobami o podobnych doświadczeniach.

Mgr Piotr BochaĹski

Radzę mówić o tym co Pani przeżywa terapeucie niezależnie od tego jakiego rodzaju są to uczucia.Zachęcam również do dzielenia się z terapeutą wątpliwościami co do dalszego kontynuowania terapii.