Negatywne testy ciążowe a ryzyko ciąży

Witam, 16.01 współżyłam z narzeczonym bez zabezpieczenia ale do wytrysku nie doszło, ponieważ w połowie stosunku została założona prezerwatywa. Następnego dnia dostałam okres który trwał wyjątkowo tylko 3 dni (zawsze ok 7 dni). Następnie w 18 dniu cyklu ponownie dostałam okres który już trwał 7 dni. 13 dnia następnego cyklu zrobiłam test ciążowy który wyszedł negatywnie. Powinnam dostać okres ok 32 dc, ale ten się nie pojawił. Zrobiłam test 33 dc i wyszedł negatywnie. Czy test mógł się mylić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym przypadku szansa na ciążę jest znikoma. Nie mniej jednak sugerowałbym aby udała się Pani do ginekologa w celu wykonania badania.