Negatywne testy ciążowe a ryzyko ciąży po stosunku 7 dni po okresie

Ostatni stosunek odbyłam 27.12. Okres miałam 16-20.12. Obecnie okres spóźnia mi się ok.6 dni. W niedzielę wieczorem zrobiłam test ciążowy - wynik negatywny. Dzisiaj rano powtórzyłam test - wynik również negatywny ( choć jak patrzyłam pod światło to widziałam tam białą kreseczkę, ale to chyba nie świadczy o ciąży, normalnie nie było jej widać, tylko pod odpowiednim kątem przy świetle). Czy jeśli obydwa testy wyszły negatywne możliwa jest ciąża? Dodam, że uprawiałam bezpieczny seks.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.Szansa na ciążę w tej sytuacji jest wątpliwa. Nie mogę jej oczywiście wykluczyć poprzez odpowiedź na pytanie za pomocą forum.