Negatywne wyniki badania moczu

W badaniach moczu wyniki zostaly okreslone jako neg co to oznacza? np bialko, glukoza negatywne Dziekuje za odp

Witam, NEG jest to skrót od angielskiego słowa NEGATIVE. W tym kontekście oznacza, żę czegoś nie ma, zaprzecza się jego obecności (białka, glukozy). W przypadku badania moczu - prawidłowy stan. Pozdrawiam RH

negative /'negtiv/ n
1. (refusal) odpowiedź f przecząca; to answer or reply in the negative - odpowiedzieć przecząco
2. fotografia - negatyw
3. lingwistyka - przeczenie n, negacja f; double negative podwójne przeczenie; in the negative w formie przeczącej
4. matematyka - wielkość f ujemna
5. elektryka - (pole) biegun m ujemny; (charge) ładunek m ujemny
adj
1. (saying no) [answer, decision] negatywny; [statement] zaprzeczający
2. lingwistyka - przeczący
3. (pessimistic) [attitude, approach, response] negatywny; to be negative about sth być do czegoś negatywnie nastawionym; don't be so negative! nie bądź takim pesymistą!
4. (harmful, unpleasant) [effect, influence] negatywny
5. akustyka, matematyka, fizyka, chemia, medycyna - ujemny
6. fotografia - negatywowy