Negatywne wyniki testów i ból jajników a ciążą

Witam.

Moja sytuacja wygląda tak: 4 grudnia kochałam sie bez zabezpieczenia, 7 grudnia dostałam okres, kilka tygodni później, czyli 28 grudnia znowu miałam stosunek bez zabezpieczeń (były to dni niepłodne).Teraz spóźnia mi się okrez już tydzień.
Zrobiłam 3 testy, wyszły ujemnie. Bolą mnie jajniki, w środę idę do ginekologa, ale już powoli zaczynam wariować!

Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam serdecznie!

Jeżeli zaszłaby Pani w ciąże to test ciążowy w tydzień po oczekiwanej dacie miesiączki powinien dać wynik pozytywny. Z tego co Pani pisze wynika, że szansa zajścia w ciążę jest niewielka. Pojedyncze zaburzenia cyklu miesiączkowego są normalnym zjawiskiem nawet u w pełni zdrowej kobiety. Proszę się nie denerwować i dla pewności powtórzyć test za kilka dni lub udać się do ginekologa, tak jak Pani pisze. Ból w okolicy jajników może być objawem zbliżającej się miesiączki.

Polecam artykuł o testach ciążowych na naszym portalu: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0

Pozdrawiam!