Negatywny test a ciąża

Witam. Mam takie pytanie, ponieważ już sama nie wiem co mam myśleć. Mam regularne miesiączki, zazwyczaj co 28 dni, a ostatni raz miesiączkowałam 27 marca przez 4 dni, ponieważ tyle zazwyczaj trwa mój cykl. Natomiast już 8 dni spoźnia mi się okres. Co prawda bardzo się z mężem staramy o dziecko i mamy nadzieję, że jestem w ciąży, jednak test wyszedł negatywny :( Nie mam mdłości ani nic podobnego, chociaż od 3 dni bolą mnie piersi i mam większy apetyt. Czy jestem w ciąży? A jeśli tak, to dlaczego test wyszedł negatywny skoro robiłam go z samego rana? Czy testy mogą zawodzić i czy mam go jeszcze powtórzyć?  Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam, paolettax.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Jeżeli dobrze zrozumiałam ostatnia miesiączka miała miejsce 27 lutego (nie marca).

Test ciążowy wykonany w czasie spodziewanej miesiączki ma dużą wiarygodność.

Jednak bywają sytuacje, kiedy na początku ciąży poziom beta HCG jest niski, a tym samym nie jest wykrywany poprzez standardowe testy dostępne w aptekach. Warto w takich sytuacjach po 2- 3 dniach powtórzyć test.

Jeżeli wynik będzie negatywny, a cały czas nie wystąpi miesiączka, należy udać się na wizytę do ginekologa.

Pozdrawiam!