Negatywny test ciążowy, a okres się spóźnia

Staramy się z mężem o dziecko... spóźnia mi się miesiączka, lecz robiłam test i wyszedł negtywnie... co to może oznaczać...? Pomóżcie!

ponad rok temu

Lek. Monika Szafarowska

Witam.

Nie napisała Pani, jak długo spóźnia się miesiączka. Brak miesiączki w terminie może być spowodowany wieloma czynnikami: stres, zaburzenia hormonalne, przyjmowane leki, ciąża. Ujemny wynik testu ciążowego świadczy o braku ciąży. Jednak, jak zapewne Pani wie, czasem test wykonany jest zbyt wcześnie, jeszcze przed implantacją zarodka i daje negatywny wynik, pomimo obecności bardzo wczesnej ciąży. Proponuję wykonać test za kilka dni z moczu lub oznaczyć stężenie beta-hCG we krwi. Jeśli w ciągu kilku, kilkunastu dni miesiączka się nie pojawi, a test ciążowy będzie ujemny, proponuję wizytę u lekarza.

Pozdrawiam.