Negatywny test ciążowy, brak okresu, ból jajnika.

Ostatni okres miałam 20 lutego. Z partnerem kochałam się od 13 mraca, używaliśmy prezerwatyw. Niestety nie dostałam okresu. Test ciążowy zrobiłam 31 marca i wyszedł negatywnie. Czuję po prawej stronie w okolicach jajnika taki dziwny ból takie jakby kłucie.

Czy jest możliwe żebym była w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Negatywny test ciążowy oraz stosunek z zabezpieczeniem praktycznie wykluczają ciążę.
Spóźnianie się miesiączki występuje bardzo często u wielu kobiet. Istnieje wiele czynników powodujących taki stan, najczęstsze to stres, nadmierny wysiłek fizyczny, infekcje, rzadziej zaburzenia hormonalne czy inne choroby narządu rodnego.

W związku z tym, że występują u Pani objawy w postaci bólu, proponuję zgłosić się do lekarza ginekologa w celu zbadania i wykonania badania ultrasonograficznego narządu rodnego w celu jego dokładnej oceny. Jest to bardzo ważne, gdyż przyczyną może być np. łagodna torbiel jajnika wymagająca jednak leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.