Negatywny test ciążowy i brak miesiączki od 6 dni

Witam nie mam miesiaczki 6 dni dzis zrobiłam test i nie wykrył ciazy bola mnie piersi jest mi niedobrze kreci mi sie w głowie i czesto chodze do toalety co to moze byc czy to oznaki ciazy

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Odczuwane przez Panią dolegliwości mogą stanowić wczesne objawy ciąży, a negatywny wynik testu nie musi wykluczać ciąży. Jeżeli test ciążowy wykonany jest zbyt wcześnie, może dać wynik fałszywie ujemny. Zalecam powtórzenie testu ciążowego. Test ciążowy najlepiej jest wykonywać po ok. 14 dniach od stosunku. Jeżeli dolegliwości nadal będą się utrzymywały, zalecam wizytę u lekarza. Podane przez Panią objawy nie są specyficzne i mogą mieć również inne przyczyny.