Negatywny wynik testu a możliwość ciąży u 21 latki starającej się o dziecko

Witam , Robiłam wczoraj test i wyszedł Negatywny lecz powinnam dostać miesiączki 26,12, lecz jej dalej nie dostałam Termin jaki upłynął od odstawienia tabletek wynosi 4 miesiące i od 4 miesięcy staramy się z Mężem o dziecko, Czy to oznacza że jestem w ciąży? a test był niewiarygodny?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku jak najbardziej istnieje prawdopodobieństwo, że jest Pani w ciąży. Sugerowałabym zatem powtórzenie testu ciążowego za kilka dni. Jeśli wynik ponownie będzie negatywny a krwawienie nie wystąpi, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.