Nerwica i depresja po traumie u 14-latka

Witam, mam pytanie jak mogę pomóc mojemu 14-letniemu synowi, który po przeżyciu w ubiegłym roku traumy, ma w tej chwili nerwicę, depresję, unika szkoły, odciął się od rówieśników a także ma sporą niedowagę i nie je mięsa. Chodziliśmy wcześniej do psychologa ale niewiele to dało. Proszę o prośbę co mogę zrobić jako matka, ojciec nie żyje, powiesił się w ubiegłym roku. Jolanta

Witam. PTSD występują po różnych traumatycznych przeżyciach o których nie można po prostu zapomnieć. W sytuacji, którą Pani opisuje konieczna jest terapia! Leczenie może trwać bardzo długo, poprawa może nastąpić po dłuższym okresie, małymi kroczkami.

Jako matka może Pani wyszukać odpowiedniego specjalistę (psychoterapeutę oraz psychiatrę dziecięcego), zaprowadzić do niego syna, oraz pilnować by regularnie i przez dłuższy czas stawiał się na umówione spotkania, zażywał ewentualne leki.
Może Pani także sama udać się do takiego specjalisty, by własnym przykładem oraz mądrym wsparciem pokazać synowi drogę powrotu do zdrowia psychicznego.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/