Nerwica i samookaleczenia u 20-latki

witam. myślę ze mam nerwicę Na co dzień jestem strasznie nerwowa. Mam uciski w gardle i kuje mnie serce. Płacze codziennie i po pare razy, przez nerwy. Tnę się, ale z umiarem. Gdy nie podoba mi się to co mi ktoś zrobi, od razu jestem zła i krzyczę. Najdrobniejsze czyny mnie denerwują. Są momenty, w których chciała bym być poważnie chora. Żeby inni się o mnie zamartwili. Czasami boję się zasypiać. Nie mogę byyć w małych pomieszczeniach, bo panikuję nie wychodzę na dwór. żadko -,- chcę to zmienić

Dzień dobry,
Objawy i problemy, które Pani opisuje są wskazaniem, aby poszukać profesjonalnej pomocy. Prawdopodobnie najlepszą dla Pani pomocą będzie podjęcie psychoterapii. Zachęcam do umówienia się na konsultację z psychologiem, można prywatnie lub na NFZ - w Poradni Zdrowia Psychicznego.
pozdrawiam
Agnieszka Erbel

Witam, samookaleczenia, wyobrażenia o chorobie, to wołanie o pomoc, Pani otoczenie nie może na to odpowiedzieć, bo nie radzi sobie z Pani atakami złości, smutki i autoagresji. Aby zmienić to co się dzieje, potrzebuje Pani skonsultować się z psychiatrą, aby dobrać leki, które pomogą się Pani wyciszyć. Kolejnym ważnym krokiem będzie podjęcie psychoterapii długoterminowej u psychoterapeuty posiadającego doświadczanie kliniczne i będącego w stałej superwizji.
Pani sposób reagowania na sytuacje i osoby, sam się nie zmieni i wymaga głębokiej pracy nad sobą. Ta huśtawka emocji działa niszcząco przede wszystkim na Panią.
Pozdrawiam

Witam serdecznie, myślę , że Pani problem jest na tyle poważny , że powinna Pani szukać pomocy u psychoterapeuty. Opisuje Pani wiele objawów , których nie należy bagatelizować. Nie radzi sobie Pani z emocjami , co prowadzi do wybuchów złości, agresji oraz autodestrukcyjnych zachowań.
Jest Pani młodą kobietą - jeżeli faktycznie chce Pani coś zmienić, proponuję rozpocząć leczenia.

pozdrawiam

Witam,
bardzo cieszę się, ze podjęła Pani decyzję o zmianie, tutaj najlepszym wyjściem byłaby psychoterapia. Fakt, ze wiele rzeczy Panią denerwuje ale też i z drugiej strony, że bardzo potrzebuje Pani tego, żeby być ważną dla innych w Pani przypadku wyrażającym się chęcią, żeby inni się o Panią martwili, może świadczyć o tym, że jakieś Pani ważne potrzeby były lub są niezaspokojone. I bywa tak często, że takie objawy lękowe o których Pani wspomina są manifestacją tych niezaspokojonych potrzeb. Tutaj mogę zalecić tylko psychoterapię, bo to ona stwarza warunki w których w bezpiecznej atmosferze będzie Pani miała sposobność te potrzeby rozpoznać i nauczyć się je zaspokajać a tym samym radzić sobie z objawami. Jeszcze raz podkreślę, ze bardzo dobrze, że napisała Pani o swoich problemach tak szczerze oraz, ze postanowiła Pani to zmienić, fakt, ze Pani się okalecza może świadczyć o Pani ogromnym cierpieniu. Zachęcałabym do podjęcia psychoterapii. W przypadku dodatkowych pytań może się Pani kontaktować ze mną mailowo lub telefonicznie. Może Pani szukać pomocy u psychoterapeutów w praktyce prywatnej oraz w Poradniach Zdrowia Psychicznego, bezpłatnie w ramach NFZ. gdyby Pani miała jeszcze jakiekolwiek pytania czy odnośnie miejsc w którym można szukać pomocy czy cokolwiek dotyczącego Pani zdrowia, proszę się ze mną kontaktować. Pozdrawiam.

Proszę się skontaktować z lekarzem psychiatrą i/lub psychologiem. Po badaniu, wywiadzie i obserwacji będą oni mogli postawić diagnozę i zaproponować odpowiednie leczenie (psychoterapię być może z farmakoterapią). Zaburzenia o podobnych- jak opisane przez Panią- objawach najlepiej leczy się psychoterapią ponieważ najprawdopodobniej wskazują na zaburzenia osobowości (np osobowość typu borderline, narcystyczna, histrioniczna- diagnoza możliwa byłaby po badaniu, wywiadzie i obserwacji).