Nerwica i urojenia u 76-letniej mamy

Witam,moja 76 l mama od 20 lat cierpi na nerwicę-nagła śmierc siostry,alkoholizm niezyjacego ojca.Leczono ją Clonazep.ale nie brała go dużo 2mg/dz.Ma nadciśn.i wiele obj.nerwicy upod do zawału.01/14 zator płucny.Jak nie ona,probl z orientacją,ze umieśc.ją w sanat.Po powr do domu brala male dawki clonazep.i bylo ok.Rzucila go.Zmniejsz po 1/4 tabl.brala.2 tyg bez leku skoki cisn mimo lekow na nadcisn,nie moze spac,ma uroj ze byla na spacerze,a boi sie wyjsc.Nie pamieta niekt faktów.

Najlepszym wyjściem w tym przypadku jest konsultacja z lekarzem psychiatrą i uregulowanie leczenia farmakologicznego. Należy pamiętać, że samodzielne zmniejszanie dawek leków bądź całkowite ich ostawianie może być niebezpieczne dla zdrowia, zwłaszcza jeśli dodatkowo występują inne schorzenia.
Warto pomyśleć także o pomocy psychologicznej lub psychoterapii dla mamy.