Nerwica, lęki oraz pogorszenie wzroku i zawroty głowy po częstym korzystaniu z laptopa

witam, zmagam się z nerwica już kilka lat, raz bylam tylko u lekarza przepisal mi leki ale ich nie biore ponieważ boje się ich zazyc, caly czas odczuwam lek aby się uspokoić korzystam z laptopa spędzam prawie 10 godzin dziennie i teraz zauwazylam ze pogorszyl mi się wzrok jakbym miała mgle przed oczami oraz zawroty glowy sa straszne nie mogę się na niczym skupic, mam pytanie czy to sa objawy nerwicy czy może mam jakiegoś guza w mózgu bo i to sobie zaczelam wmawiać a boje się isc do lekarza,

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe postawienie jakiejkolwiek diagnozy za pośrednictwem Internetu. Domyślam się, że przełamanie Pani lęku przed wyjściem z domu, wizytą u lekarza i podjęciu leczenia będzie dla Pani dużym wyzwaniem - ale też byłoby ogromnym sukcesem. Właściwą drogą leczenie nerwicy, stanów lękowych itp. jest właśnie kontakt z lekarzem, być może farmakoterapia (leki należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza), a także stała opieka psychologa - podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam
Wielogodzinne siedzenie przed komputerem nie jest dobrym lekarstwem na nerwicę.Brak ruchu i świeżego powietrza nie sprzyjają dobrej kondycji całego organizmu.
Proszę rozważyć skorzystanie z psychoterapii. Z mojego doświadczenia wynika, że ten rodzaj leczenia przynosi najlepsze rezultaty w zaburzeniach nerwicowych ( pod warunkiem, że pacjent współpracuje z psychoterapeutą).
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak