Nerwica lękowa i ciąża

Choruję na nerwice lękową aktualnie przerwana kuracja lekami bo jestem w ciaży. Boję się że mogę urodzić chore dziecko czy może tak być? Czy moje dziecko będzie zdrowe?

Obawy związane z urodzeniem chorego dziecka (jeśli nadmierne) mogą mieć związek z rodziną (jeśli to pierwsza ciąża), To trochę tak, jakby to był lęk kogoś z rodziny. Może w rodzinie jest/było chore dziecko? Odnalezienie przyczyn tego stanu rzeczy jest kwestią psychoterapii. Oczywiście to lekarze powinni poinformować Panią o stanie zdrowia i rozwoju dziecka. Proszę pozwolić sobie na pozytywne fantazjowanie odnośnie dziecka, opieki, zabawy z dzieckiem, itp. Może Pani kupić już dziecku jakąś zabawkę, pluszaka. Proszę rozmawiać z dzieckiem, cieszyć się nim. W przypadku ataków paniki proszę zadbać o bliskość męża (np. telefonicznie jeśli fizycznie nieobecny - wcześniej uzgodnić); ewentualnie matki, jeśli relacje są w porządku. Pozdrawiam.

Witam, nerwica nie jest chorobą genetyczną, lecz wynika z nierozwiązanych wewnętrznych konfliktów i lęków osoby na nią cierpiącej. Ważne jest z pewnością, aby Pani zajęła się sobą i skorzystała z konsultacji psychoterapeutycznej, aby poznać źródło swoich trudności. Ponieważ w przyszłości swoje lęki nieświadomie może Pani przenieść na dziecko. To co rodzic robi dla siebie, w dbałości o swoje zdrowie psychiczne wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Nerwica jest chorobą w której leki działają doraźnie i jedynie uspakajają objawy, nie eliminując ich. Leczenie nerwicy wymaga pracy terapeutycznej. Pozdrawiam