Nerwica lękowa i nadmierny apetyt

Mam nerwice lekowa i zajadam stres-jak stlumic w sobie nadmierny apetyt?Paulina.

Witam,
Proponuję zadać inne pytanie:
Co mogę zrobić, aby poradzić sobie z nerwicą lękową?
Jak sama Pani pisze "zajadam stres" - więc jak stłumi Pani nadmierny apetyt to Pani mózg znajdzie inny - może nawet bardziej destrukcyjny - sposób na maskowanie lęku.
Czy korzysta Pani z pomocy psychoterapeuty?
Jeżeli jeszcze nie - to warto to zrobić.
To co dzieje się z naszym ciałem to efekt tego, co dzieje się w mózgu. Zmieniając swoje myśli, przekonania, emocje (a jest to możliwe) zmieni Pani funkcjonowanie ciała - np. apetyt wróci do zdrowego poziomu.
Może też terapeuta zaproponuje skorzystanie z pomocy psychiatry. Leki czasem stabilizują funkcjonowanie mózgu.
Podsumowując: jeśli poradzi sobie Pani z nerwicą - poradzi sobie też Pani z nadmiernym apetytem - nie mówiąc już o tym, że będzie się Pani po prostu lepiej żyło!
Czego Pani serdecznie życzę
Artur B