Nerwica lękowa i strach przed porodem

Witam od kilku lat mam moim zdaniem nerwicę lękową, klaustrofobię.Do tej pory było różnie, jednak czesto strach rządzi moim życiem.Teraz jestem w piątym miesiacu ciąży i wiem,że będę musiała stawić czoło porodowi, boję się że spotka mnie cesarskie cięcie i wiąże się z tym paniczny strach,że dostanę znieczulenie, które spowoduje że strace czucie od pasa w dół.Przeraża mnie to,że nie bede mogla zapanowac nad własnym ciałem i dostane tam paniki i dusznośći.Boję się też narkozy.Jak sobie radzić?

Witam serdecznie,
Biorąc pod uwagę fakt, że jesteś w ciąży zalecałabym Ci wizytę u psychologa. Dzięki niej nauczysz się kontrolować swój lęk i jego objawy. Pamiętaj, że stres w tym momencie jest szkodliwy nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twojego dziecka - nie wahaj się więc nad poszukaniem pomocy specjalisty.
Pozdrawiam

Proszę udać się do wykwalifikowanego psychoterapeuty. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy w tym okresie. Po porodzie i skończeniu karmienia piersią, warto będzie podjąć rzetelne leczenie, które najczęściej łączy się ze stosowaniem farmakoterapii wraz z psychoterapii. Lęk nie musi rządzić Pani życiem. Zaburzenia nerwicowe można leczyć. Na razie proszę korzystać ze szelkiej dowtępnej pomocy psychologicznej u wykwalifikowanych specjalistów.