Nerwica lękowa i strach przed rakiem

Witam! Mam stwierdzoną nerwicę lękową, a dokładnie to karcinofobia (tak myślę). Raka przypisuję sobie wszędzie. Najpierw bolało mnie pod pachą, to stwierdziłam, że jest to rak piersi. Potem bolały mnie stawy, to u mnie oczywiście, to rak kości. W sumie to dalej pobolewają mnie stawy. OD 4 tyg. biorę Mozarin i cloraxen i jest trochę lepiej. Nie robię wyników, bo niestety strach jest większy i muszę z tym poczekać. Ostatnio rozmawiałam z koleżanką, która miała mało płytek i robiły się u niej siniaki, gdy zobaczyłam u siebie dwa siniaki, to mało nie umarłam i doszłam do wniosku, że to białaczka. Może to głupie, ale tak już mam i mam nadzieję, że mi przejdzie. A ta koleżanka powiedziała, że robiło jej się słabo, no i mi też się już robi słabo i na wymioty mnie ciągnie. Mam pytanie, czy przy tej chorobie to tak jest?

Witam!
Nerwica lękowa może powodować bardzo różnorodne objawy, bardzo możliwe, że opisane objawy wynikają z Pani głównej choroby. Jeśli zaburzenia lękowe zostały rozpoznane przez psychiatrę po wykluczeniu chorób somatycznych to nie ma powodów do niepokoju i wyszukiwania innych przyczyn. Aktualne objawy mogą mieć związek z lękiem i autosugestią. W przypadku osłabienia, zawrotów głowy i wymiotów zawsze należy brać pod uwagę ciążę. Proponuję wykonać zestaw badań podstawowych np morfologia krwi, OB, badanie ogólne moczu, aspaT, AlaT, bilirubina, mocznik, kreatynina pozwoli to wykluczyć wszystkie podejrzenia, poza tym rutynowe badania są wskazane u każdego człowieka. Pozdrawiam serdecznie!