Nerwica lękowa i uczucie guza w głowie

Witam zacznę od tego za cierpię na nerwice lękowa i boję się wszystkiego. Dwa dni temu byłam nad jeziorem i nocowalam w samochodzie. Jak wstałam to zaczęłam czuć z tylu głowy po lewej stronie ze coś mam w głowie jakby guz a jak dotykam to minimalnie boli. Byłam u lekarza ale nie dał mi żadnego skierowania bo powiedział ze za drogie takie badania są. Co to może być i co mam robić. Pomocy

Witam,
Jedyne co może pani zrobic w tej sytuacji, to obserwować to miejsce i jeśli pojawią się jakieś zmiany, typu większy ból lub zaczerwienienie ponowić swoją wizytę u lekarza z prośbą o jakąkolwiek diagnostykę.
Pozdrawiam

Witam Panią, czasami zaburzenia lękowe dotyczą lęków o swoje zdrowie i obaw przed chorobą, najczęściej poważną. Nieraz nawet błahy objaw dotyczący zdrowia potrafi spowodować wręcz lawinę negatywnych myśli i katastroficznych wizji. Oczywiście nie można bagatelizować niepokojących objawów, więc dobrze, że była Pani u lekarza. Jeżeli na chwilę obecną lekarz nie widzi konieczności dalszych badań, to proszę zaufać specjaliście. Jak guz w Pani opinii będzie się powiększał lub ból zwiększał proszę jeszcze raz skonsultować się z lekarzem. Ze strony psychologicznej mogę Panią zachęcić, aby spróbowała Pani profesjonalnie pomoc sobie z zaburzeniami lękowymi. Bardzo dobre efekty daje psychoterapia czasem w połączeniu z farmakoterapią. Ciągły lęk także o swoje zdrowie potrafi skutecznie uprzykrzyć życie czasem wręcz uniemożliwiając funkcjonowanie. Pozdrawiam i życzę wytrwałości, bo jest ona potrzebna w uporaniu się z lękiem.

Witam. Jeśli nocowała Pani w samochodzie nad jeziorem, to chyba nie jest tak, że wszystkiego się Pani lęka? Trzeba nie lada odwagi, aby nocować w takich warunkach poza domem. Spała zapewne Pani w niewygodnej pozycji i powstały ból może być związany z tym faktem. Proszę rozważyć wizytę u psychoterapeuty w celu dotarcia do przyczyn, które powodują lęki. Pozdrawiam

Witam Panią serdecznie. Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam na Pani maila. Dobrze, że zgłosiła się Pani do lekarza, bo wszelkie niepokojące zmiany na naszym ciele na pewno warto z nim konsultować. Uważam jednak, że skoro nie zlecił Pani dodatkowych badań to należałoby mu zaufać. Natomiast zapewne dużym problemem jest zgłaszana przez Panią nerwica lękowe. Ważne, żeby Pani wiedziała, że do częstych jej objawów należą właśnie lęki somatyczne, czyli te związane z różnymi chorobami naszego ciała. W nerwicy lękowej najczęściej obawiamy się najbardziej poważnych, śmiertelnych chorób jak na przykład nowotwory. Warto byłoby więc spróbować poszukać przyczyn Pani lęków i nauczyć się sobie z nimi dojrzale radzić. Polecam więc Pani poszukanie doświadczonego psychologa - psychoterapeuty pracującego w podejściu psychodynamicznym lub analitycznym i podjęcie psychoterapii. Na efekty na pewno bedzie trzeba poczekać, ale jest spore prawdopodobieństwo, że (jeśli ukończy Pani terapię) upora się Pani z lękami raz na zawsze. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz