Nerwica lękowa u męża

Nie wim od czego zacząć. ... witam nie ja mam problem. Ale mój mąż. Od pierwszego "ataku" miał już prawie rok. Wylądował w szpitalu z drgawkami, kluciem w klatce, vbrakiem oddechu itd. Po szeregu badań stwierdzono- panic attac ( nerwica lekowa) mieszkamy za granicą są dni wspaniałe a są takie ze nie można go znieść. Będziemy s Polsce na święta probuje namówić go na wizytę u psychiatry. Czy jedna lub dwie sesje coś pomogą?

Dzień dobry,

Taka wizyta u psychiatry może jedynie służyć przepisaniu leków.
Natomiast namawiam na znalezienie za granicą polskojęzycznego psychoterapeuty i podjęcie leczenia /w przypadku zaburzeń lękowych psychoterapia jest podstawową formą leczenia/, które na pewno nie ograniczy się do kilku/kilkunastu spotkań. Inną opcją jest rozważenie leczenia na oddziale szpitalnym w Polsce, gdzie stosowana jest psychoterapia /np.: Szp.Uniwersytecki w Krakowie, pobyt ok. 10-12 tyg./.

Optymalnym postępowaniem w przypadku nerwicy lękowej jest systematyczna psychoterapia (zależnie od wskazań - poznawczo-behawioralna lub psychodynamiczna). Jednak w przypadku pacjentów cierpiących na ataki paniki a nie mogących z różnych powodów podjąć psychoterapii, możliwe jest uzyskanie poprawy w zakresie objawów lękowych po odpowiednio dobranych lekach. W tym celu warto się zgłosić do lekarza psychiatry dla ustalenia pełnego rozpoznania i przedyskutowania optymalnego leczenia.