Nerwobóle i pieprzyk na piersi

witam , po lewej stronie boli mnie pod pachą. na tej samej stronie mam pieprzyk na piersi on mnie nic nie boli czy coś , lecz na tej stronie często miewam nerwobóle - koś cobojczykowa. lecz nieraz coś mnie kłuje w piersi. mam pytanie jakie są objawy gdyby np. wezy chlonne atakował rak , a jakie gdy nerwoból. i jaka jest funkcja tych węzow chlonnych. prosze o szczerą odpowiedz. czy moze być to coś niebezpiec znego cyz nerwoból ? dodam iż obawiam sie o pieprzyk.narazie wizyta u lekarza odpada.
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Uczucie kłucia i bóle piersi po lewej stronie zazwyczaj rzeczywiście związane jest z nerwobólem. Nowotwory piersi czy węzłów chłonnych bardzo rzadko dają dolegliwości bólowe, a jeśli już bolą - jej to zazwyczaj ból o charakterze stałym. Obecności nowotworu węzłów chłonnych pachy zazwyczaj towarzyszy również obecność ogniska pierwotnego w piersi (nieprawidłowe zgrubienie, guzek w tkance gruczołu). Jeżeli chodzi zaś o znamię barwnikowe (pieprzyk) to proszę przy najbliższej możliwej okazji skonsultować jej wygląd z dermatologiem, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania zdecyduje czy ma ona potencjał przekształcenia się w zmianę złośliwą i czy należy ją profilaktycznie usunąć.