Nerwowe zachowania u 4,5-miesięcznego dziecka

Jestem mamą 4,5 miesięcznego Frania, Mój synek jest zdrowym, silnym chłopcem, ma bardzo silne nóżki. Niepokoi mnie że mój synek jest strasznym nerwuskiem, bardzo nie lubi sie przebierać i nie zgina rączek kiedy je wkładam do ubranka, prócz tego bardzo nie lubi leżeć na brzuszku, od razu się złości, główkę na rękach trzyma pięknie, na brzuszku woli ssać piąstkę nić leżeć na przedramionach, na pleckach wije się i bardzo mocno pręży, boje się że nie będzie rozwijał się prawidłowo, proszę o pomoc

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opis zachowań nie wskazuje na żadną patologię. W tym wieku żadne dziecko nie lubi się ubierać. Jeśli chodzi o rozwój ruchowy - najlepiej zgłosić się do kontroli do pediatry. Jeśli po badaniu fizykalnym lekarz stwierdzi opóźnienie w rozwoju ruchowym skieruje synka na rehabilitację.