Nerwowe zachowanie czterolatka a ADHD

mój czteroletni synek ciągle sie wierci nie może chwili spokojnie usiedzieć macha rękami lub nogami czy to adhd

Dzień dobry!

Dzieci (tak samo, jak i dorośli ludzie) różnią się między sobą temperamentem i jest naturalne, że niektóre z nich są bardziej wyciszone, spokojne, stonowane - a inne żwawe, ruchliwe, szybkie. Ani jedno ani drugie nie musi świadczyć o żadnych zaburzeniach.
Podane przez Panią informację nie świadczą o występowaniu u dziecka ADHD. Tym bardziej, że mówimy o czterolatku.
Jeśli jednak współtowarzyszą mu inne trudności i z wiekiem dziecka będą pojawiały się lub nasilały inne niepokojące zachowania, może Pani skonsultować się z psychologiem dziecięcym, a obecnie np. z wychowawcą przedszkolnym syna.

Pozdrawiam!

ADHD to "nadruchliwość z deficytem uwagi". Samo wiercenie się i duża aktywność dziecka nie wystarczą do diagnozy zaburzenia.
Rzeczywiście dobrze porozmawiać najpierw z wychowawczynią w przedszkolu, łatwiej jej będzie "ocenić" synka na tle jego rówieśników. Gdyby ona widziała problem, proszę udać się do Poradni Psychologicznej.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/