Nerwowość i agresja kierowana na chłopaka

Od jakiegoś czasu stałam sie bardziej nerwowa. Bardzo łatwo mnie zdenerwowac i wyprowadzić z równowagi jednym słowem, gestem. Wpadam w szał i nie moge sie opanować,mam ochote rzucać wszystkim co mam pod ręka, mam czasem nawet takie napady płaczu. Nie wiem dlaczego, moze przez częste kłótnie z chłopakiem którego bardzo kocham. Czesto kłócimy sie z zazdrości o siebie nawzajem. Wtedy zdarza mi sie podczas kłótni uderzyć go bez większego powodu. Czy są jakies tabletki na uspokojenie bez recepty?

Nauczyłaby się Pani kontroli nad swoimi emocjami, nerwami. Farmakoterapia z pewnością pomoże, lecz nie zlikwiduje przyczyny problemu.

Życzę wszystkiego dobrego.

Tabletki raczej nie rozwiążą problemu jakim jest silna i niekontrolowana reakcja emocjonalna. Być może Twój partner w jakiś sposób Cię prowokuje i uruchami w Tobie silne emocje ale warto zadać sobie pytanie dlaczego reagujesz tak intensywnie, dlaczego nie potrafisz lub nie chcesz nad tym zapanować i, dlaczego jesteś z w relacji z kimś kto tak na Ciebie działa. Jeżeli poziom intensywności emocji i Twoje reakcje Cię niepokoją, proponowałbym skonsultować się z psychologiem. Pozdrawiam

Witam Panią,

Proszę na wszelki wypadek oznaczyć sobie poziom TSH we krwi, bo wymienione przez Panią objawy mogą być wywołane również nadczynnością tarczycy. Jeśli potwierdzi się wyżej wymienione rozpoznanie, problem będzie o wiele łatwiejszy do rozwiązania.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz