Nerwowość i lęki a odstawienie marihuany

Witam zaczęło się 19 września 2013 roku tego dnia przestałem po około 3 miesiącach palić marihuane paliłem raz dziennie najczęściej na wieczór odstawiłem ją sam dobrowolnie zawsze byłem nieco nerwową osobą zawsze wszystko bardzo przeżywałem bardzo w dzieciństwie miałem lęki dzisiaj 19 października mija równo miesiąc jak nie pale pierwsze dni odstawienia były trudne aż zgłosiłem się do psychiatry i przepisał mi Haloperidol 1 mg tabletki czy takie stany mogą jeszcze powracać?? proszę o odp.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

W czasie odstawiania marihuany mogą pojawić się różne objawy abstynencyjne, np. nerwowość czy stany lękowe, o których Pan wspomniał. Haloperidol, który przepisał Panu psychiatra, to lek przeciwpsychotyczny. Najprawdopodobniej lekarz przepisał ten lek, pamiętając o tym, że odstawienie marihuany może skutkować zaburzeniami psychotycznymi, w tym tzw. flashbackami. Flashbacki to nawroty objawów psychotycznych, np. omamów wzrokowych, napadów lęku, zaburzeń percepcji czasu i przestrzeni oraz doznań zmysłowych, utrzymujących się od kilku sekund do kilku minut. Flashbacki mogą pojawiać się jeszcze co jakiś czas. Sądzę jednak, że leczenie farmakologiczne i wytrwanie w postanowieniu, by więcej nie palić marihuany, pomoże Panu pozbyć się wszystkich nieprzyjemnych dolegliwości. Więcej o działaniu marihuany pod linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienie-od-marihuany.

Pozdrawiam!

Witam Pana Serdecznie,

Trudno mi na Pana pytanie jednoznacznie odpowiedzieć.
Każdy reaguje w sposób zindywidualizowany, jednak dużo jest zależne nadal od Pana...

Życzę Panu pomyślności i zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,

Pisze Pan o problemach z uzależnieniem od marihuany oraz występowaniu stanów lękowych w przeszłości. Farmakoterapia to nie wszystko. W przypadku uzależnień i zaburzeń lękowych najważniejsza jest psychoterapia. Zalecam zgłoszenie się na konsultacje do specjalisty, w celu ustalenia planu działania, by Pana funkcjonowanie wróciło do normy.
Z racji na Pana miejsce zamieszkania, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA