Nerwowość i nadpobudliwość u dziecka

Witam, mam pytanie. Mój syn ma 5 lat, jest bardzo nerwowy i nadpobudliwy. Zaczęłam podawać mu syrop N***, wypił 1,5 butelki i przestałam podawać, bo nie wiem jak długo może to pić. Powiem, że jak podawałam to był inny. Proszę mi poradzić, co mam robić i co podawać? Pozdrawiam.

Witam!

Sam syrop nie jest szkodliwy, ale być może nie jest konieczne ciągłe stosowanie go u Pani dziecka. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dokładne rozpoznanie przyczyny opisanego stanu u Pani dziecka. W tym celu wskazane jest badanie psychiatryczne dziecka pod kątem ewentualnego ADHD (czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi). Jest to dość często rozpoznawane zaburzenie, ale nie każde nadpobudliwe dziecko musi mieć ADHD. W przypadku ustalenia dokładnego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia. Zachęcam do konsultacji z psychiatrą dzieci i młodzież. Do tego czasu może Pani podawać syrop, ale tylko w sytuacjach, które tego wymagają (nie codziennie). Pozdrawiam serdecznie!

Dobry Wieczór Panu,

Sugerowałabym, by skonsultował Pan swoje pytanie z pediatrą, który prowadzi Pana Syna.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com