Nic mi się nie chce

Witam. Od pewnego czasu kompletnie nic mi się nie chce. Nie mam także dużo znajomych (bardzo mało). Całe dnie tylko w domu mogę siedzieć, bo nie mam do kogo wyjść... Pełno myśli samobójczych... Głównie czas spędzam przed komputerem... Czasem czytam coś jak mi się zachce, ale nic po za tym. Nie chcę iść np. do psychiatry, bo znowu zapisze jakieś tabletki, a ja uważam, że to jest bez sensu... Nie mogę także spać - i tutaj się chciałem dowiedzieć, czy można dostać tabletki nasenne bez recepty?

Pytanie zadane 14-08-2009r. o 19:08
mgr Paulina Stolorz porady udziela mgr Paulina Stolorz

mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.

Porada eksperta

Witam serdecznie,

moim zdaniem powinien Pan udać się przede wszystkim na wizytę do psychologa. Leki nie rozwiążą problemu, chociaż mogą być środkiem wspomagającym leczenie. Opisane objawy mogą wskazywać na depresję i wówczas farmakoterapia powinna przynieść polepszenie nastroju. Mam bardzo mało informacji na Pana temat, ale z tego co rozumiem leczył się Pan już u psychiatry? Jeżeli tak, a leki, które Pan brał okazały się nieskuteczne, warto skonsultować tę sprawę z psychiatrą i pomyśleć o ewentualnej zmianie leku/dawkowania.

Tabletki nasenne wydawane są na receptę i powinno się je stosować możliwie rzadko i pod kontrolą lekarza. Zamiast tego proponowałabym więc wspomóc się np. herbatą z melisy przed snem, a przede wszystkim zadbać o odpowiednią higienę snu.

Serdecznie Pana pozdrawiam i jeszcze raz gorąco namawiam do wizyty w Poradni Zdrowia Psychicznego lub do prywatnej konsultacji z psychologiem.

Artykuły na ten temat:
Dyskusje na ten temat na Forum Zdrowie »

Komentarze (3)

Wyloguj
~Klauditta123
~Klauditta123

Witam. Ja mam to samo. Nic po prostu nic mi się nie chce..... To straszne..Ten leń wszedł we mnie około 2 miesięcy temu. Nie chce mi się uczyć, wychodzić na powietrze. Najgorsze jest to, że czasami mam ochotę i chęci uczenia się, ale po chwili się zniechęcam i znajduje sobie zajęcie zastępcze, usprawiedliwiając się, że mam jeszcze dużo czasu i zrobię to później. Oglądam wtedy telewizje albo serfuję po Internecie. A wynik końcowy jest taki, że potem nie robię nic a rzeczy zaplanowane, które miałam zrobić odkładam na później i oczywiscie historia się powtarza. Proszę o radę. Co mam zrobić?

Odpowiedz
~piodr
~piodr

mam identyczny problem.. jedynie swoje ukojenie mam podczas snu mogłbym spac i spac.. wkur**a mnie wszytko..

Odpowiedz

Porady ekspertów

Nic mi się nie chce - czy coś jest ze mną nie tak?

Ostatnio, czyli już od ok. pół roku, moje samopoczucie graniczy z zerem. Czuję się okropnie....

mgr Arleta Balcerek Porady udziela mgr Arleta Balcerek psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij