Nie chcę wracać do picia - jak mogę sobie pomóc?

Jestem alkoholikiem od wielu lat. Miałem okresy abstynencji max 6 lat. W tym roku kończę 40 i znów miałem nawrót. Nie wiem jak skorzystać z jakiejkolwiek pomocy. 3 lata byłem za granicą. Od 50 godzin chodzę po mieście (Bielsko Biała), tutejszy MOPS odmówił mi noclegowni z uwagi na zameldowanie w innym mieście, w którym nie dość, że nie ma poradni, to ja boję się tam wracać, gdyż każdy powrót kończy się piciem. Zameldowany jestem z ojcem, który pije i mieszka w fatalnych warunkach. Tak oto nikt nie może udzielić mi pomocy, bo mam meldunek. Chce być trzeźwy, więc nie śpię od 50 godzin, chodzę po mieście, żeby nie zamarznąć i nie wiem, co mam dalej z sobą zrobić. Jestem po detoksie i na chwile obecną mam 2 tygodnie abstynencji. Zdaje sobie sprawę, że wszystkie moje problemy są konsekwencjami picia. Nie mam żadnych środków do życia, nie mam gdzie spać chyba, że wrócę do picia, czy to nie paradoks? Powiedziałem sobie: cokolwiek jednak ma się w moim życiu wydarzyć dobrego, czy złego wydarzy się na trzeźwo. Mam bowiem przed oczami swoje ostateczne dno i utratę wszystkiego. Jak mam sobie pomóc i gdzie tej pomocy szukać, jeśli nie mogę pojechać z wielu powodów do macierzystej gminy?

Witam!

Pana sytuacja jest bardzo trudna, ale motywacja do pozostawania w abstynencji bardzo duża. Warto dlatego zwrócić się do ośrodków oraz instytucji, które mogą Panu udzielić Panu pomocy bez względu na zameldowanie. Takimi ośrodkami są powiatowe/wojewódzkie centra interwencji kryzysowej oraz wsparcia rodziny. W tego rodzaju ośrodkach może Pan uzyskać wsparcie psychologiczne, ale także materialne i prawne. Warto, żeby skontaktował się Pan z miejscowym MOPS-em raz jeszcze i dopytał, w jakim innym miejscu może zostać Panu udzielona pomoc. Jeśli nie chce Pan iść tam po raz kolejny, polecam kontakt z telefonem zaufania 116123 (codziennie 14-22), pod którym może Pan uzyskać informacje na temat placówek pomocowych, w których będzie Pan mógł znaleźć pomoc oraz możliwość noclegu.

Pozdrawiam