Nie czuję jeszcze ruchów płodu - czy wszystko w porządku z dzieckiem?

Witam,
jestem w osiemnastym tygodniu ciąży i mam pewne obawy, ponieważ nie odczuwam jeszcze ruchów płodu. Jest to moja pierwsza rozwijająca się ciąża. Poprzednia trwała tylko osiem tygodni, ponieważ była obumarła. Boję się, żeby z obecną ciążą nie było to samo. A piersi robią mi się raz twarde, raz miękkie. Niekiedy czuję coś jakby w rodzaju ukłucia lub bulgotania w dolnej części brzucha. Nie robiłam jeszcze USG połówkowego, mój lekarz jednak twierdzi po zbadaniu brzucha, że jest wszystko w porządku. Czy mogę mieć teraz podstawy do obaw?

Dzień dobry!
Pierwsze ruchy płodu mogą być odczuwalne dopiero po 20 tygodniu ciąży. Być może łożysko jest umiejscowione na przedniej powierzchni macicy i przez to trudniej jest Pani wyczuć ruchy dziecka.
Proszę spokojnie poczekać, jeśli lekarz twierdzi, że jest wszystko w porządku.
Zawsze może Pani poprosić o przyłożenie sondy do USG, by zobaczyć, czy bije serduszko.
Z poważaniem