Nie mam duszności, nie boli mnie w klatce piersiowej - czy to na pewno astma?

Mam 33 lata, we wrześniu zacząłem kaszleć, dostałem serię antybiotyków, kaszel miną, a raczej jest go mniej - zawsze z rana mam kaszel i odrywa mi się zielonkawa flegma. Lekarz od płuc stwierdził u mnie astmę, ale ja nie mam duszności nie boli mnie w klatce piersiowej tylko nieraz rwie w plecach na wysokości górnej płuc. Na dodatek mam na noc zapchany nos i z rana katar oraz nieraz z wydzieliną z noso-gardła drobinkę, jakby żyłki z krwią. Zdjęcie płuc OK, markery nowotworowe OK, OB i morfologia OK. Teraz jeszcze chrypka i uczucie kluski w gardle – wspomnę, że zażywam leki wziewne i to może od nich ta chrypa? Czuję się dobrze oprócz tych objawów. Co mi dolega?

Witam serdecznie.

Niestety bez badania lekarskiego, dokładnego zebrania wywiadu i przejrzenia dokumentacji nie da się udzielić odpowiedzi na Pana pytanie.

Rozumiem, że rozpoznanie astmy zostało postawione na podstawie badań dodatkowych - nie koniecznie muszą występować objawy, które zwykle są kojarzone z astmą. Jeżeli ma Pan jakieś wątpliwości zawsze najlepiej wyjaśniać je z lekarzem prowadzącym , do czego zachęcam.

Pozdrawiam.