Nie mam okresu i dwa testy wyszły negatywnie. Jak interpretować tę sytuację?

Witam,
Otrzymałam dzisiaj wynik badania HCG, wyszedł na poziomie 7,72 mlU/ml. Okresu nie mam od 12 dni, natomiast zrobiłam dwa testy, wyszły negatywnie.
Proszę mi powiedzieć, jak interpretować tę sytuację?
Pozdrawiam

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najprawdopodobniej jest Pani w ciąży. Proszę powtórzyć badanie beta HCG za dwa dni, tak aby móc porównać poziom z otrzymanym, wyraźny wzrost będzie oznaczał rozwijającą się ciążę. Testy domowe mogły dać wynik ujemny ze względu na stosunkowo niski jeszcze poziom hormonu.

Pozdrawiam serdecznie!