Nie mam orgazmu. Dlaczego?

Od jakichś 3 miesięcy współżyje. Mam 17 lat. Zawsze jestem mega podniecona, nie stresuję się, zawsze w pochwie jest mokro... ale nie miałam jeszcze orgazmu. Nie boli, ani nic, wszystko jest tak jak powinno być. Czym to jest spowodowane? Nie chcę głupich odpowiedzi typu "może twój chłopak ma za małego” itp., bo tak nie jest. ;)

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wielkość penisa partnera nie jest przyczyną braku odczuwania orgazmu przez kobietę.
Ważne natomiast jest doświadczenie seksualne partnerów. Jeżeli współżyjesz od 3 miesięcy, prawdopodobnie jeszcze nie poznałaś swojego ciała na tyle, aby móc wiedzieć co lubisz.
Oprócz tego, że pod czas stosunków płciowych doświadczasz nowych rzeczy i odkrywasz swoje wrażliwe na pieszczoty sfery, możesz poznawać też swoje ciało poprzez masturbację.
Bardzo istotnym elementem współżycia jest również relacja emocjonalna między partnerami oraz takie okoliczności jak np. poczucie bezpieczeństwa i brak pośpiechu pod czas współżycia.

Serdecznie pozdrawiam