Nie mogę już znaleźć dla siebie bluzki. Jak schudnąć?

Mam 12 lat, ważę 45 kg przy wzroście 145 cm. Jak schudnąć? Nie mogę już znaleźć dla siebie bluzki. Ratunku! Ada
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała mieści się w zakresie szerokiej normy, aczkolwiek powinnaś unikać tycia.
Zapobiegniesz temu poprzez regularną aktywność fizyczną i unikanie kalorycznej żywności (lista poniżej).

Produkty, które możesz wyeliminować z diety bez szkody dla organizmu to:
- cukier dodawany do herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte i tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pamiętaj, aby jadać regularnie 5 posiłków dziennie, każdy w odstępie 3 godz.
Pozdrawiam

P.S
Pozostajesz pod opieką rodziców i to z nimi powinnaś konsultować wszystkie decyzje.